شرعی کردن پرواز جنگنده امام خمینی رییس جمهور

شرعی کردن: پرواز جنگنده امام خمینی رییس جمهور نیروی هوایی خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار پزشکی چگونگی استفاده مجدد از بعضی تجهیزات یکبار مصرف پزشکی در جراحی‌های ارتوپدی

رییس انجمن جراحان ارتوپدی کشور عزیزمان ایران راجع به دستورالعمل وزارت بهداشت مبنی بر فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشکی، گفت: این دستورالعمل، عنوان تازه‌ای نیست و ا

چگونگی استفاده مجدد از بعضی تجهیزات یکبار مصرف پزشکی در جراحی‌های ارتوپدی

چگونگی استفاده مجدد از بعضی تجهیزات یکبار مصرف پزشکی در جراحی های ارتوپدی

عبارات مهم : جراحی

رییس انجمن جراحان ارتوپدی کشور عزیزمان ایران راجع به دستورالعمل وزارت بهداشت مبنی بر فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشکی، گفت: این دستورالعمل، عنوان تازه ای نیست و از سالیان قبل ابزار جراحی یکبار مصرف بخصوص ابزار مورد استفاده در جراحی های آرتروسکوپی و لاپاراسکوپی بعد از استریل کردن مجددا استفاده می شد و در حال حاضر با دستورالعمل وزارت بهداشت این کار به صورت قانونی انجام می شود.

دکترمحمد رازی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به استفاده چندباره از بعضی تجهیزات پزشکی در بخش ارتوپدی گفت :استفاده مکرر به طور محدود از وسایل جراحی یک بارمصرف چیز تازه ای نیست و از قبل هم در ارتوپدی مورد استفاده قرار می گرفت.

وی افزود : پزشکان بخصوص ارتوپدها پیش از این نیز پرسشها اقتصادی و قیمت بالای وسایل یک بارمصرف را در نظر می گرفتند؛ چراکه به طور محدود می توان از این وسائل بطور مکرر استفاده کرد. وسایل یک بارمصرف طوری هستند که جهت چند بار می توان از آن ها استفاده کرد و به عنوان نمونه بین یک تا شش بار می توان از بعضی آنها استفاده کرد.

چگونگی استفاده مجدد از بعضی تجهیزات یکبار مصرف پزشکی در جراحی‌های ارتوپدی

این جراح ارتوپد با تاکید مجدد بر اینکه استفاده چند باره از وسایل جراحی از قبل نیز انجام می شد، گفت: در ارتوپدی تا آنجایی که من می دانم، تمامی ارتوپدها جهت چند بار این وسایل را مجددا استریل می کردند و به کار می بردند. حال که این دستورالعمل را وزرات بهداشت اعلام کرده با خیالی راحت تر و مجوز قانونی این کار انجام می شود.

وی در ادامه با تاکید بر این عنوان که دستورالعمل مذکور، فقط راجع به وسایل یکبار مصرفی که در جراحی استفاده می شوند، صدق می کند، افزود: اذهان عمومی باید بدانند وسایلی که در جراحی های ارتوپدی در بدن انسان کار گذاشته می شوند، جزو این دستورالعمل نیستند و نباید اشتباه فکر شود. پزشکان به هیچ وجه یک وسیله را از بدن یک نفر در نمی آورند و در بدن دیگری کار بگذارند.

رییس انجمن جراحان ارتوپدی کشور عزیزمان ایران راجع به دستورالعمل وزارت بهداشت مبنی بر فرآوری مجدد و ایمن وسایل پزشکی، گفت: این دستورالعمل، عنوان تازه‌ای نیست و ا

رازی در آخر گفت: در تجهیزات ارتوپدی تاکنون کمبودی نداشته ایم و تحریم ها در حال حاضرتاثیری در زمینه ارتوپدی نداشته و امیدواریم از این به بعد هم نداشته باشد.

واژه های کلیدی: جراحی | پزشکی | استفاده | تجهیزات | استفاده | یکبار مصرف | وسایل پزشکی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz