شرعی کردن پرواز جنگنده امام خمینی رییس جمهور

شرعی کردن: پرواز جنگنده امام خمینی رییس جمهور نیروی هوایی خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی در تلاش جهت اصلاح توافق هسته‌ای به منظور حفظ آن هستیم / تیلرسون

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که دولت ترامپ در حال کار با قانونگذاران آمریکایی جهت یک اصلاح قانونی است تا بتواند واشنگتن را در توافق هسته‌ای نگه دارد. 

در تلاش جهت اصلاح توافق هسته‌ای به منظور حفظ آن هستیم / تیلرسون

تیلرسون: در تلاش جهت اصلاح توافق هسته ای به منظور حفظ آن هستیم

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که دولت ترامپ در حال کار با قانونگذاران آمریکایی جهت یک اصلاح قانونی است تا بتواند واشنگتن را در توافق هسته ای نگه دارد.

به گزارش ایسنا، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا بامداد شنبه در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس، با اعلام این خبر گفت: تغییرات در قوانین آمریکا اطراف عضویت واشنگتن در توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 ممکن است درهفته جاری یا روزهای بعد از آن انجام گیرد.

در تلاش جهت اصلاح توافق هسته‌ای به منظور حفظ آن هستیم / تیلرسون

براساس این گزارش دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا در روزهای آینده با دو ضرب الاجل در ارتباط با توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران مواجه است و باید بار دیگر راجع به تایید این توافق و ادامه لغو تحریم های کشور عزیزمان ایران تصمیم گیری کند.

تیلرسون در ادامه گفت: مدیر جمهور آمریکا پیش از این گفته است که یا توافق را اصلاح یا آن را لغو می کند. ما در حال تلاش جهت یافتن راهی هستیم تا وعده وی مبنی بر اصلاح توافق عملی شود.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که دولت ترامپ در حال کار با قانونگذاران آمریکایی جهت یک اصلاح قانونی است تا بتواند واشنگتن را در توافق هسته‌ای نگه دارد. 

به گزارش آسوشیتدپرس، این مشورت ها که مشمول بر کاخ سفید، وزارت امور خارجه و کنگره می شود، محدودیت فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران را زیاد کردن نخواهد داد ولی همانطور که ترامپ خواهان آن است آنها می توانند چگونگی اجرای توافق از سوی آمریکا را تقویت کنند و شاید ترامپ را متقاعد کنند که جهت آمریکا بهتر است در این توافق باقی بماند.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در ادامه این گفت وگو حمایت نکردن اتحادیه اروپا از اعتراض های اخیر در کشور عزیزمان ایران را مورد انتقاد قرار داد.

وی همچنین راجع به تلاش دولت آمریکا جهت اصلاح توافق هسته ای گفت که مقامات دولتی به صورت بسیار فعالانه در حال مشورت با رهبران کنگره هستند. در صورتی که شواهدی مبنی بر تلاش کنگره جهت اصلاح توافق هسته ای مشاهده شود، ترامپ احتمالا دستور تمدید لغو تحریم های کشور عزیزمان ایران در روز 12 ژانویه صادر خواهد کرد.

در تلاش جهت اصلاح توافق هسته‌ای به منظور حفظ آن هستیم / تیلرسون

تیلرسون تصریح کرد: با این حال نمی خواهم این را بگویم که راجع به هیچ موضوعی تاکنون به تصمیم نهایی رسیده ایم.

آسوشیتدپرس در ادامه گزارش داد: دستیابی به توافق با کنگره در این زمینه در این وقت کوتاه بسیار سخت و چالش برانگیز به نظر می رسد. با این وجود یک دستیار در کنگره آمریکا قبول کرده است که در گفت وگوها میان دولت ترامپ و قانون گذاران پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده است است ولی این مذاکرات بر سر یک متن مشخص تاکنون شروع نشده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که دولت ترامپ در حال کار با قانونگذاران آمریکایی جهت یک اصلاح قانونی است تا بتواند واشنگتن را در توافق هسته‌ای نگه دارد. 

به گفته یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، در کنگره باب کورکر سناتور جمهوری خواه و بن کاردین سناتور دموکرات که از قانون گذاران ارشد در کمیته روابط خارجی سنا به شمار می آیند روز پنجشنبه به منظور گفت وگو راجع به این مسئله با ژنرال مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا به کاخ سفید رفتند.

یکی از گزینه هایی که قانوگذاران آمریکایی در حال مشورت بر سر آن با کاخ سفید هستند، مربوط به از بین بردن این الزام است که ترامپ هر سه ماه یکبار پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را در گزارشی به کنگره تایید کند. یک احتمال دیگر این است که قانون داخلی آمریکا راجع به توافق هسته ای به نحوی است که بازه زمانی گزارش دهی ترامپ طولانی تر شود. هر تغییری در این قانون مستلزم حمایت نیرومند جمهوری خواهان مشمول بر مخالفان سرسخت توافق هسته ای و بعضی دموکراتهاست که به شدت از این توافق حمایت می کنند.

در تلاش جهت اصلاح توافق هسته‌ای به منظور حفظ آن هستیم / تیلرسون

با این حال مشخص نیست که آیا عوض کردن قانون موسوم به بازبینی توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران جهت جلوگیری از خواسته ترامپ جهت پاره کردن توافقی که آن را بدترین توافق ممکن در تاریخ کشورش می داند، کافی باشد.

تیلرسون در گفت وگو با آسوشیتدپرس تاکید کرد که رویکرد دولت ابتدا اصلاح این قانون داخلی آمریکا است که تعیین می کند واشنگتن چگونه با این توافق تعامل کند وسپس کار با متحدان اروپایی است تا به نقاط ضعف این توافق پیگیری شود.

ترامپ اعتقاد است که یکی از نقاط ضعف توافق هسته ای این است که محدودیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران بعد از چند سال برداشته می شود و به علاوه مشمول بر محدودیتی در خصوص آزمایش موشکی بالسیک کشور عزیزمان ایران نمی شود.

ضرب الاجل پیش روی ترامپ در خصوص توافق هسته ای در حالی فرا میرسد که دولت وی از اعتراضات اخیر در کشور عزیزمان ایران حمایت می کند. بعضی کشورهای اروپایی به آمریکا پیوسته و از معترضان حمایت کرده اند ولی تیلرسون اعتقاد است که 28 کشور عضو اتحادیه اروپا حمایت کافی از این اعتراضات نشان نداده اند.

وی در این باره گفت: ما از اینکه اتحادیه اروپا در حمایت از این اعتراض ها در کشور عزیزمان ایران موضعی مشخص اتخاذ نکرده هست، تاحدودی متاسف شده است ایم؛ صداهایی که خواهان اصلاحات هستند.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | قانون | آمریکا | قانونی | آمریکایی | دولت ترامپ | رکس تیلرسون | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz