شرعی کردن پرواز جنگنده امام خمینی رییس جمهور

شرعی کردن: پرواز جنگنده امام خمینی رییس جمهور نیروی هوایی خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار اجتماعی بعضی در کشور عزیزمان ایران دنبال بستن شبکه‌های اجتماعی هستند, پیشنهاد ورود فنا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بلاکچین را یکی از محکم‌ترین شیوه‌های حفاظت از مالکیت معنوی دانست و خواستار ورود فناوری بلاکچین به کتابخانه ملی شد.

بعضی در کشور عزیزمان ایران دنبال بستن شبکه‌های اجتماعی هستند, پیشنهاد ورود فنا

آذری جهرمی ؛ بعضی در کشور عزیزمان ایران دنبال بستن اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … هستند/ پیشنهاد ورود فناوری بلاکچین به کتابخانه ملی

عبارات مهم : منابع

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بلاکچین را یکی از محکم ترین شیوه های حفاظت از مالکیت معنوی دانست و خواستار ورود فناوری بلاکچین به کتابخانه ملی شد.

به گزارش ​ایلنا​، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار از کتابخانه ملی با اشاره به اینکه امروز تکنولوژی در حال تحول است و نسل نوین فناوری در حال ظهور هست، گفت: با ظهور فناوری های جدید، امروز بلاکچین ارزش را بنا به همکاری جمعی قرار می دهد. در عصر حاضر دیگر مورد نیاز نیست گروهی حافظه ملی ایرانیان را تشکیل دهند، بلکه ایرانیان خود آن را تشکیل داده و فقط مدیریت کلان آن در کتابخانه ملی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در فناوری عصر حاضر دیگر مورد نیاز نیست تا پنجاه سال از نشر اثری بگذرد تا اجازه نشر دیجیتال آن داده شود، افزود: بلاکچین یکی از محکم ترین شیوه های حفاظت از مالکیت معنوی است و فردی که کتابی را تولید می کند آن کتاب جزو دارایی وی محسوب می شود و آن دارایی را در قبال تبادل مالی یا هرگونه تبادل دیگری در اختیار فردی قرار می دهد و با استفاده از بلاکچین کتاب بدون کپی شدن و از میان رفتن منابع معنوی در اختیار دیگری قرار می گیرد.

بعضی در کشور عزیزمان ایران دنبال بستن شبکه‌های اجتماعی هستند, پیشنهاد ورود فنا

آذری جهرمی تصریح کرد: هرچند بعضی در کشور عزیزمان ایران بدنبال بستن اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … هستند که چون منطق علمی ندارد عملی نیست، ولی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … جهت مجموعه ای که روزانه ۱۲۰۰ مراجعه حضوری دارد و به صورت بالقوه می تواند صدها هزار مراجعه داشته باشد، بدون اتلاف منابع فیزیکی دو ظرفیت را بوجود می آورد که یکی ترویج و دیگری مشارکتی است.

وزیر جوان کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه امروز با همکاری نویسندگان در قید حیات کتب و نشریات از طریق ایجاد کمپین هایی با هزینه های کمی می توان کل منابع و ذخایر گردآوری شده است را دیجیتال کرد، اظهار کرد: با بهره از ظرفیت بی نظیر اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … حافظه ملی ایرانیان را با ایرانیان می توانیم بسازیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بلاکچین را یکی از محکم‌ترین شیوه‌های حفاظت از مالکیت معنوی دانست و خواستار ورود فناوری بلاکچین به کتابخانه ملی شد.

این مقام مسئول به وظیفه وزارت ارتباطات جهت توسعه محتوای ملی و بومی اشاره کرد و گفت: مقیاس سنجش از نحوه استفاده کردن از منابع و کتب فارسی، سهم زبان و خط فارسی در محتوای وب است که امروز این سهم به ۲ درصد رسیده که مطابق اهداف در نظر گرفته شده است سهم خط و زبان فارسی در وب باید به ۴ درصد برسد.

وزیر ارتباطات همچنین مطالعه و درک و آگاهی از سوابق تاریخی را نیاز مطالبه گری دانست و اظهار کرد: با بهره از ظرفیت اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و ایجاد همکاری عمومی می توان در تولید و ترویج محتوای فارسی از این ظرفیت استفاده کرد که البته باید پلتفرم هایی بر مبنای داده های باز درست شود تا کسب و کارهای نوپا جذب شوند و با استفاده از ظرفیت های خود از این منابع ارزش افزوده ایجاد کنند.

آذری جهرمی در دسترس عموم قرار دادن منابع و داده ها در کتابخانه ملی را مهم توصیف کرد و ادامه داد: اگر این منابع به صورت آزاد در دسترس قرار گیرد، با گروه هایی به عنوان نمونه از طریق هوش مصنوعی می توان نسخه های کپی شده است منابع را پیدا کرد تا بدهید طریق در جهت حفظ مالکیت معنوی صاحب اثر گام برداشته شود.

بعضی در کشور عزیزمان ایران دنبال بستن شبکه‌های اجتماعی هستند, پیشنهاد ورود فنا

این وزیر کابینه خواستار ورود فناوری بلاکچین به کتابخانه ملی شد و ادامه داد: به علت عوض کردن عادات مردم سطح مطالعه تا حدود زیادی کم کردن پیدا کرده است چراکه مردم به جای کتاب علاقه دارند گوشی گوشی تلفن همراه و تبلت در دست بگیرند که با دسته بندی و هشتک زدن می توان مطالب مورد علاقه مردم را در اختیار مردم گذاشت.

واژه های کلیدی: منابع | تلگرام | فناوری | استفاده | ایرانیان | کتابخانه | اینستاگرام | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz